Любомир Гузар видав аудіокнигу про владу

2 Червня 2011, 21:52

Це перша частина трилогії під загальною назвою «Суспільство». Аудіокнижка побудована у формі інтерв’ю, видана на двох CD-дисках. Початковий тираж – 5 тисяч примірників. Розмову з Гузаром веде народний депутат Леся Оробець. Автором передмови до книги став президент Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський.

За словами Гузара, він обрав тему про владу, тому що це «дуже важливий елемент у житті суспільства».

«Владу треба максимально позитивно використовувати. Я не кажу, що влада – щось погане. Навпаки – це щось дуже добре. У книзі я кажу про те, що політика і влада – одне з найбільш шанобливих занять, бо людина, виконуючи владу, може виконувати дуже багато добра. І повинна робити добро, розуміючи, що влада – це чи не найвища і не найкраща форма служіння. З другого боку – при виконані влади є також небезпеки – можна зловживати нею», – пояснив колишній глава УГКЦ.

За його припущенням, бути при владі важко, тому що «треба вміти дати собі раду в дуже складних обставинах життя». «Від влади вимагається великої мудрості, аби часом у дуже складних обставинах зберегти те, що є основне для людини. Часто влада, не намагаючись заглибитися в ситуацію, не намагаючись її пізнати всесторонньо, дуже часто прогрішається. Тобто не тільки треба бути розумним і добрим, а й мудрим», – зауважив Гузар.

Нагадаємо, 10 лютого 77-річний верховний архієпископ УГКЦ Любомир (Гузар) оголосив про свій відхід з поста за станом здоров'я.   Главою УГКЦ став владика Святослав (Шевчук).