Так, літо розпочалося небувалим градом. 1 червня, град розміром до 2,5 см пройшов в Сімферополі. Від «стихії» постраждав центр міста. Очевидці розповідали, що злива спочатку перейшла у град з горошину, однак пізніше він сягнув 2-2,5 см. Град і дощ тривали близько 20 хвилин. Град позбивав верхівки з дерев, пошкодив автомобілі, розбив пластикові козирки над під`їздами. Вулицями текли потоки води, які сягали 30-40 см завглибшки.
13 червня в південній частині міста Мелітополя Запорізької області випало 7 мм опадів, в північній і північно-східній – 35 мм, при місячній нормі у 56 мм. Зливові потоки затопили практично усі двори жителів приватного сектору. Багато кому практично всю ніч довелося викачувати воду зі своїх будинків. За словами комунальників, з дощем не справилися дві труби діаметром 1 метр, які відводять воду.
Пізніше, 17 червня, у Чернігівській області шестеро молодих людей, які відпочивали на березі Дніпра, були госпіталізовані через удар блискавки. Компанія з 3 дівчат і 8 хлопців неподалік від села Кам'янка Ріпкинського району встановили намет на відкритій місцевості. Коли вночі почався сильний дощ, дванадцятеро з них зібралися у зробленому з гілок курені. Під ранок поруч з цим наметом вдарила блискавка, внаслідок чого отримали опіки першого ступеня окремих ділянок тіла четверо хлопців і двоє дівчат. Крім того, менш сильні опіки отримали ще 3 молодих людей. Постраждалі самотужки дісталися райцентру, до лікарні його їх було госпіталізовано. Стан потерпілих оцінювався як стабільний, легкої тяжкості.
На Луганщині від удару блискавки 29 червня загинула людина, ще одна була госпіталізована у важкому стані.
У Харкові ударом блискавки 5 липня були знеструмлені очисні споруди. Тоді, гендиректор КП «Харківкомуночиствод» Олександр Коваленко заявив, що ситуація під контролем – додатковий обсяг стічних вод пустили через іншу очисну станцію, річку не було забруднено.
За даними Гідрометцентру, напередодні 4 липня у Харкові за дві години випала майже місячна норма опадів – 43 мм. Проливний дощ супроводжувався сильним вітром, пориви якого досягали 100 км/год. В результаті, затопило кілька вулиць, повалило дерева та були закриті кілька вестибюлів станцій харківського метрополітену. Через повалені дерева було паралізовано рух тролейбусів маршрутів № 1, 3 та 7, а також трамваїв № 6 і 8.
Раніше, поваленим деревом в Одесі убило жінку, одинадцятирічна дитина отримала струс мозку від падіння гілки. Ураган в Одесі повалив сотні дерев, а в області без світла залишилося 105 сіл.
У краматорську 1 липня через дощ і сильний вітер на багатоповерховий житловий будинок впало дерево. Дерево дивом не пошкодило балкони, ніхто не постраждав. Дерево розпиляли працівники комунальних служб.
За кілька дні до цього, дощ паралізував Черкаси. За даними обласного МНС, у місті в ніч з 28 на 29 червня випало 38,4 мм опадів, що перевищує місячну норму практично удвічі. Жителі міста добиралися на роботу по воді, рівень якої на деяких вулицях сягав півметра. Як тротуари, так і перехрестя перетворилися на калюжі і річки. Води в деяких місцях по коліно і навіть до пояса. На суцільне озеро перетворилася частина мікрорайону Митниця, де «потонули» кілька машин. Подібні ситуації фіксувалися і в інших частинах міста. ДАІ навіть 29 червня обмежила рух по мосту через Дніпро в Черкасах через те, що греблю частково розмила дощова вода. Автомобілі по греблі рухалися у реверсному режимі – інспектори пропускали певну кількість машин в місто, а потім – з міста.
9 липня у Києві на вулиці Олени Теліги після сильної зливи на проїжджій частині дороги провалився асфальт. Діаметр ями становив близько шість метрів, глибина – кілька метрів. При цьому в яму провалилася фура з напівпричепом.
13 липня у Євпаторії сталися одразу дві надзвичайні події. Спочатку в багатьох районах міста пропала електроенергія, а потім перестала подаватися вода через припинення роботи насосів на станції другого підйому, що живить усе місто. З’ясувалось, в сусідньому Сакському районі на електричних мережах сталася серйозна аварія, яка відгукнулася у Євпаторії. Майже в цей же час містом пройшов ураган з проливним дощем і сильним вітром. За сорока хвилин місто залило водою. Стихія повалила дерева, пошкодила лінії електропередач. Зупинилися трамваї.
19 липня потужний вітер викорчував дерева в Тернопільській області і завалив ними 7 кілометрів автостради державного значення Тернопіль-Львів. Рух автомобілів на трасі зупинився. Сильно пошкоджено два автомобілі, один автомобіліст був заблокований у власному авто і не зміг вибратися самостійно. Рятувальники допомогли потерпілим і розчистили трасу.
Більшість випадків негоди призводили до знеструмлення великої кількості населених пунктів. Останнє таке знеструмлення сталося сьогодні, 27 липня. Без світла залишились 319 населених пунктів у 9 областях країни.