Літаки коаліції завдали удару по військам Каддафі

30 Березня 2011, 21:56

Повстанці, побачивши наслідки авіаудару, почали святкувати і стріляти в повітря. Раніше протягом дня 30 березня вони в паніці відступали, кинувши міста Рас-Лануф і Брега, які перейшли під їхній контроль кількома днями раніше.

Авіація коаліції останні два дні майже не бомбила позиції урядових військ, що викликало гнів і розчарування у повстанців, яким не вистачає сил самостійно стримувати наступ прихильників Муаммара Каддафі.

За свідченнями очевидців, при перших ознаках артилерійського або мінометного обстрілу опозиціонери щоразу кидають свої позиції і на повній швидкості виїжджають на схід.

Урядові війська при цьому наступають лише за умови бездіяльності авіації західних країн. Побачивши літаки, вони залишають свою техніку і біжать на захід. Саме таким чином, зокрема, було попереджено їх наступ на Бенгазі і знято облогу Адждабія.

Як повідомлялось, 30 березня повстанці втратили важливий нафтовий порт Рас Лануф, а також сусіднє місто Бін Джавад. Утримуване повстанцями місто Місрата на заході країни також зазнало наступу військ Муаммара Каддафі. Крім того, повстанці покинули прибережне місто Адждабія

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН 17 березня ухвалила резолюцію щодо ситуації в Лівії, після чого коаліція п'яти західних країн – США, Франції, Великобританії, Канади та Італії — почала завдавати ракетних та авіаударів по території Лівії.

Представники НАТО стверджують, що вся авіація режиму Каддафі під контролем і в повітря не підніметься, а можливість наземної операції міжнародні сили, як і раніше, відкидають.