Лікування ув’язнених та зрив американських виборів. Що пишуть про COVID-19 іноЗМІ

Світ
2 Квітня 2020, 17:28

У світі триває пандемія коронавірусної інфекції COVID-19. Уряди держав стикаються з рядом економічних, політичних та соціальних проблем. Тиждень.ua дізнався, про що під час економічної та гуманітарної кризи пишуть іноземні ЗМІ. 

 

Професор еволюції та епідеміології інфекційних захворювань Гарвардського університету Вільям Генедж у колонці для The Guardian критикує політику уряду Великої Британії щодо колективного імунітету від коронавірусу (спершу країна вирішила не вводити жорсткого карантину, а дозволити перехворіти більшості населення, проте згодом відмовилася від такої ідеї).

 

"Мої колеги тут, у США, припустили, що повідомлення про політику Великої Британії є сатирою – прикладом кривого гумору, яким славиться країна", – пише він. 

 

Професор пояснює, що пандемія коронавірусу – не те ж саме, що й пандемія грипу, і "правила грипу тут не працюють". Він припускає, що можлива друга хвиля вірусу, і тому не можна наражати населення на небезпеку. 

 

Американський бізнесмен Білл Гейтс у колонці для The Washington Post пише, що в умовах пандемії американській владі потрібно врахувати три кроки. Перший – це послідовний загальнодержавний підхід до карантину: "Попри заклики експертів з охорони здоров'я, деякі штати та графства не закрилися повністю. У деяких штатах пляжі все ще відкриті; в інших досі їдять у ресторанах".

 

"По-друге, федеральному уряду потрібно активізувати тестування (на коронавірус – Ред.). Набагато більше тестів мають бути доступними", – зазначає інвестор.

 

По-третє, пише бізнесмен, у той час, коли вчені працюють над ліками та вакцинами від коронавірусу, влада повинна боротися з чутками та панікою серед населення. 

 

Професор історії та державних справ Принстонського університету Джуліан Зелайзер у колонці для CNN пише про небезпеку пандемії для президентських виборів у листопаді. Він зазначає, що головна проблема – не можлива спроба президента США Дональда Трампа перенести вибори, оскільки вона – малоймовірна, а явка виборців: "Чи будуть результати відображати справжні бажання електорату?". 

 

Зелайзер пише, що ідельним було би забезпечення онлайн-голосування, "але ризик відкрити двері до втручання у вибори та широкого хаосу занадто великий".

 

"Якщо наші вибори стануть ще однією жертвою пандемії, наші урядовці не повинні винуватити в цьому нікого, крім себе", – зазначає професор. 

 

Докторка політичних наук у Мерілендському університеті Вєра Міронова у тексті для Foreign Policy пише про гуманітарну кризу у в'язницях світу, що виникла через пандемію коронавірусу: "Питання, як лікувати ув'язнених під час епідемії, здебільшого вислизнуло із уваги громадськості".

 

Вона зазначила, що у демократичних країнах, таких як США та країни Західної Європи, уряди вже звільняють деякі категорії ув'язнених та відкладають позбавлення волі для тих, хто нещодавно засуджений, цим самим зберігаючи їхні життя та економлячи гроші, які були би витрачені на утримання в'язнів.

 

"Тим часом більшість недемократичних країн, таких як Росія, пішли іншим шляхом. Минулого тижня російські чиновники заявили, що хочуть скасувати щорічну амністію в'язнів, яка проводиться на святкування річниці Дня перемоги в Другій світовій війні. Це означало б утримання 230 000 людей, яких мали звільнити, за ґратами. Міркування? За словами заступника директора Ради президента з питань громадянського суспільства та прав людини, "люди бояться ув'язнених. Вони підсвідомо думають, що там у в'язниці дуже багато хвороб, і якщо вони вийдуть, вони заразить усіх ”, – зазначає Міронова.