Діагноз, який ніхто не хоче чути, але до якого має бути готовий кожен – безпліддя. Щасливі батьки первістка чи пара, яка тільки збирається поринути у приємні клопоти – від проблем із заплідненням не застрахований жоден. Фізичні відчуття, дискомфорт гострі симптоми при діагнозі безпліддя часто відсутні, у той час, як емоційне здоров‘я страждає найбільше та породжує глибокий депресивний стан.
У випадках, коли діагноз вже поставлений – варто не розгубитися в переживаннях, а виважено підійти до вирішення питання та обрати свій шлях до щасливого батьківства. Технології репродуктивної медицини пропонують широкий вибір методик лікування безпліддя, серед яких реально вибрати відповідну саме вашій парі.
Чому трапляється безпліддя?
Причини безпліддя у жінок та чоловіків мають схожу природу, але є й характерні відмінності:
- гормональна дисфункція;
- наслідки тяжких захворювань, лікування та операцій;
- генетичні мутації та аномалії імунної системи;
- зниження оваріального резерву у жінок;
- непрохідність сім‘явивідних каналів у чоловіків;
- наявність хронічних захворювань;
- нервові розлади.
Часто безпліддя виникає від комплексних симптомів і причин, а не від конкретного обумовленого захворювання. Партнерська несумісність також є фактором, який впливає на невдалі спроби природного запліднення.
Рішення є?
Надважливу місію у постановці діагнозу безпліддя грає сам процес діагностики. Комплексне та детальне обстеження обох партнерів дає змогу ідентифікувати всі фактори та причини, що постають на шляху до здорової вагітності. Спираючись на інформативні дані спеціалісти розробляють індивідуальні протоколи для лікування безпліддя. У випадках, коли лікарі вбачають можливість боротися з причинами безпліддя хірургічним чи консервативним шляхом, то їх сили будуть спрямовані саме на це. В іншому випадку при неможливості лікування – у нагоді стають ефективні репродуктивні технології, які вже неодноразово свій успіх підтвердили на практиці. Вибір є завжди:
- ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення).
- ПГД (передімплантаційна діагностика, що дозволяє досліджувати ембріон перед підсажуванням по програмі ЕКЗ).
- Штучна інсемінація (процедура введення сперми чоловіка в порожнину матки жінки за допомогою катетера).
- Донорство (використання необхідного донорського біоматеріалу для запліднення).
За статистикою близько 20% пар в Україні не мають можливості стати батьками природним шляхом, тому звертаються до лікарів-репродуктологів за допомогою в зачатті лабораторними методами. Успішний досвід запліднення під контролем спеціалістів спонукає все більше людей не миритися з проблемою, а впевнено обирати шляхи вирішення!