Лікарі виявили у Луценка цироз печінки

1 Вересня 2011, 17:11

За словами Ірини Луценко, 30 серпня в Лук'янівському слідчому ізоляторі було проведено медогляд Луценка провідними спеціалістами Національного медичного університету ім. Богомольця й Міністерства охорони здоров'я, за висновкам яких у Луценка виявлено цироз печінки з явищем портальної гіпертензії й варикозом вен стравоходу.

Дружина зазначила, що у своєму висновку медики констатували негативну динаміку стану здоров'я Луценка.

Більше того, фахівці дійшли висновку, що у разі відсутності проведення повноцінного лікування можливе подальше прогресування цирозу печінки, розвиток ускладнень (крововиливів) і трансформацією в рак.

Ірина Луценко повідомила, що після цього вони звернулися в Печерський районний суд Києва із проханням дозволити СІЗО доставити її чоловіка для лікування цирозу печінки й інших хвороб у лікарню.

Однак 1 вересня суд прийняв рішення, яким дозволив провести заходи медичного характеру підсудному Луценку в межах СІЗО медиками установ МОЗ.

На думку дружини екс-міністра, влада хоче фізично знищити її чоловіка. "Влада просто хоче фізично знищити його, не дозволяючи йому лікуватися", – заявила вона.

У свою чергу захист Луценка підтримав дружину підзахисного. Як розповів адвокат Луценка Олексій Баганець, захист звернувся зі скаргою в департамент із питань виконання покарань на дії співробітників СІЗО, які порушують конституційні права Луценка на життя й здоров'я.

Захист просить провести службове розслідування й притягнути винних до відповідальності. Таке ж розслідування захист просить провести прокурора Києва, і згодом ініціювати звільнення Луценка із СІЗО.

Окрім того, Ірина Луценко повідомила, що тільки вчора вона отримала на руки попередній висновок лікарів від 28 травня 2011 року, в якому вже тоді був поставлений діагноз "пептична виразка шлунку та ерозійний гастрит", який потребував негайного переведення Луценка в спеціалізовану клініку для подальшого лікування.

"Натомість керівництво СІЗО свідомо протягом трьох місяців приховувало офіційну інформацію про тяжкий стан здоров’я Юрія Луценка і змушувало робити висновки із візуальних спостережень, що насторожували", – йдеться у повідомленні "Народної самооборони".

"Юрій Луценко залишається у камері Лук’янівського СІЗО без належного медичного забезпечення в той час як судді, що розглядають його справу у суді, пішли у відпустку", – наголошує прес-служба партії.

Нагадаємо, 29 серпня Печерський районний суд Києва переніс розгляд справи Луценка на 19 вересня. У той же день суд дозволив проведення повторного медичного обстеження Луценка.

12 серпня Державна пенітенціарна служба заявляла про задовільний стан здоров'я Луценка.

23 липня Ірина Луценко заявила, що лікарі виявили в її чоловіка запалення підшлункової залози, а 27 липня – що в чоловіка функціональний розлад печінки.

26 липня Пенітенціарна служба заявила, що в Луценка немає вірусного ураження печінки, що підозрювалося.

10-23 травня він проходив медобстеження в Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги у зв'язку з погіршенням здоров'я через голодування.

96