Кількість паціентів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у медичних закладах після отруєння в Ізмаїльському районі суттєва зменшилася, однак протягом тижня все ж спостерігатиметься незначне зростання захворюваності. Про це повідомили у прес-службі Мінохорони здоров’я.
За словами т.в.о. голови Держсанепідслужби Святослава Протаса, кількість людей, які звертаються, за меддопомогою падає, однак наразі ще тривають інкубаційні етапи захворювання, тому можливі нові випадки.
«Відповідно до особливостей перебігу епідемічного процесу така тенденція буде зберігатися протягом тижня, поки не пройдуть два інкубаційні періоди захворювання. Тому обмежувальні санітарні заходи триватимуть в Ізмаїлі до наступного тижня. Це вимушені заходи, які дозволять уникнути другої хвилі захворювання на гострі кишкові інфекції», – зазначив він.
Інформацію підтвердила також головний позаштатний епідеміолог МОЗ Ірина Колеснікова: «У нас надалі ще буде незначний зріст захворюваності, так загалом буває при виникненні спалахів із водним чинником передачі. Це так званий епідемічний хвіст, який виникає за рахунок контактно-побутового шляху передачі збудника. В Ізмаїлі вжили усіх необхідних класичних заходів, щоб мінімізувати подальше поширення інфекції».
Станом на 13:00 20 червня із симптомами захворювань шлунку та кишківника до медичних закладів звернулось 411 осіб (серед яких 253 дитини). У лікувальних закладах міста на стаціонарному лікуванні у стані середньої важкості перебуває 189 осіб (у тому числі 108 дітей). Виписано з лікувальних закладів за час захворювання 222 особи (зокрема, 145 дітей).
Це суттєво менше, ніж станом на 07:00 20 червня: тоді до лікарень звернулося 399 осіб (із них 241 дитина), на стаціонарному лікуванні перебували 260 осіб (з них 185 дітей), виписано (переведено на амбулаторне лікування) 139 осіб (з них 56 дітей).
Як повідомлялося, в Ізмаїлі на Одещині сталося масове отруєння людей. У місті ввели надзвичайний стан. Міністерство охорони здоров'я виділило додатково 130 тис. грн на ліки та дезінфекцію. У санепідстанції провели аналізи та встановили, що причиною інфекції є кишкова паличка, ротавірус та норовірус, які потрапили в питну воду після сильних дощів та підняття рівня ґрунтових вод. Надзвичайний стан триватиме ще щонайменше тиждень, у місті проводять гіперхлорування води, у зв'язку з чим просять не використовувати водопровідну воду з харчовою метою.