Карунакара, який нещодавно повернувся з Сомалі, заявляє, що через війну в країні жодна міжнародна організація не може допомогти населенню подолати наслідки засухи та на голоду.
Він також засудив інші організації та ЗМІ за «прикрашання» реальності для того, щоб переконати людей, що вирішення проблеми полягає лише в наданні грошей.
Карунакара вважає, що благодійні організації мають визнати неможливість надання допомоги більшості населення країни.
За його словами, агенції надавали медичну та продовольчу допомогу десяткам тисяч біженців з Сомалі, які живуть в таборах в Кенії та Ефіопії. Проте, у своїх спробах досягнути «епіцентру» нещастя благодійні організації доки просуваються дуже повільно та важко.
«Нам треба змиритися, що ми, можливо, ніколи не досягнемо місць, яким найбільше потрібна допомога», – сказав Карункара.
Як повідомлялось, країни Африканського рогу потерпають від найсильнішої за останні 60 років посухи. В Сомалі, Кенії, Ефіопії, Еритреї, Джибуті та Уганді через посуху вже два роки немає урожаю. Ціни за продукти харчування постійно зростають, через брак води масово вимирають свійські тварини.
Водночас, ООН офіційно оголосила про голод у 2 районах на півдні Сомалі. У цьому регіоні жертвами голоду, збройних конфліктів та бідності стали вже 3,7 мільйона осіб.
Масштаби ж голоду, за повідомленням The New York Times, вже поширились на весь регіон біля Аденської затоки і в наступні кілька місяців там можуть померти 750 тис. осіб.
Нагадаємо, в Сомалі наразі триває громадянська війна між перехідним прозахідним урядом та збройною ісламістською групою «Партія молоді» (al-Shabaab).