Представник «Лікарів без кордонів» розповів ВВС, що багато біженців перебувають у важкому стані. Діти, яких жителі Судану привозять із собою, почасти дуже серйозно хворі та знесилені.
У трьох таборах біженців у Південному Судані вже перебуває більше 70 тисяч людей. Вони розповідають про напади з повітря й землі, які організовують, за їх даними, суданські збройні сили.
До 30 тисяч осіб наразі знаходяться у тимчасових притулках на кордоні двох країн, очікуючи переміщення до таборів біженців ООН, багато з яких заповнені.
На кінець травня урядові сили Судану відвоювали два райони штату Голубий Ніл в угрупування повстанців Народного руху звільнення Судану.
Зіткнення у цьому регіоні розпочалися минулого року після проголошення незалежності Південного Судану.
Як повідомлялось, наприкінці квітня Судан ввів надзвичайний стан на кордоні з Південним Суданом внаслідок загострення конфлікту. Як повідомляло місцеве інформагенство, губернатор прикордонного штату Білий Ніл заявив про депортацію 12 тис. південносуданців, що мешкають у районі Кості.
Нагадаємо, на початку лютого голова місії ООН у Південному Судані Хільде Джонсон заявила про можливість розв'язання нової війни, оскільки після утворення Південного Судану між двома країнами збереглися територіальні суперечки. Зокрема, обидві держави заявляють про свої права на багаті нафтою прикордонні території.