Ліга арабських держав перегляне відносини з Ізраїлем через обстріл Гази

Акценти
18 Листопада 2012, 10:27

Міністри домовилися, що слід переглянути свою ініціативу, відому як "мир в обмін на землі", висунуту ще в 2002 році. Вона передбачає дипломатичне визнання Ізраїлю і забезпечення миру в обмін на виведення Ізраїлем своїх військ з окупованих арабських територій.На нараді було підкреслено, що слід переглянути "корисність дотримуватися зобов'язань арабських країн в галузі мирної ініціативи в якості стратегічного вибору".

Разом з тим, як заявив журналістам один з арабських дипломатів, це не стосується мирних договорів, раніше укладених з Ізраїлем Єгиптом і Йорданією.

Також генеральний секретар ЛАД Набіль аль-Арабі планує в неділю відвідати сектор Газа, щоб "продемонструвати солідарність з палестинським народом".

Як повідомив в неділю заступник радника президента США з національної безпеки Бен Родс, президент Барак Обама і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху перебувають в постійному контакті і вважають за необхідне домогтися деескалації напруженості в регіоні. Водночас Родс підтвердив позицію Вашингтона, викладену раніше: "Ми вважаємо, що головною причиною конфлікту стали ракетні обстріли Ізраїлю з сектору Газа". "Ми вважаємо, що в Ізраїлю є право на самооборону, і він прийме самостійне рішення, що стосується його тактики в зв'язку з цим", – підкреслив він, відповідаючи на запитання про можливість наземної операції Ізраїлю в Газі.

У свою чергу міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус мав намір в неділю відвідати Єрусалим, Тель-Авів і палестинські території для пошуку можливого дипломатичного вирішення конфлікту. Він планує зустрітися з главою Палестинської національної адміністрації Махмудом Аббасом.

Тим часом, за повідомленнями, що надходять, вранці в неділю Ізраїль продовжив наносити авіаційні та артилерійські удари по сектору Газа. Кораблі ВМС Ізраїлю інтенсифікували артобстріл території, журналісти зафіксували не менше шести залпів корабельних гармат за 20 хвилин. Ізраїльська авіація завдала удару по медіа-центру в Газі, в результаті є постраждалі.

Відомо, що протягом суботи в результаті нальотів ізраїльської авіації загинули 16 палестинців, таким чином, кількість жертв ізраїльських ударів по Газі перевищило 45 осіб, серед них – шестеро дітей, понад 450 палестинців отримали поранення.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України рекомендує українцям утриматися від поїздок в Ізраїль і сектор Газа через складну ситуацію з безпекою в регіоні.

Позначки:
90