Лідери Південної Кореї та КНДР повідомили про прорив у питанні миру на Корейському півострові

19 Вересня 2018, 09:27

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін у середу, 19 вересня, повідомив, що лідер КНДР Кім Чен Ин погодився закрити один з основних ядерних комплексів, а також знищити ключові ракетні об'єкти в присутності іноземних експертів. Про це лідер Південної Кореї повідомив після саміту з Кім Чен Ином.

 

 

За його словами, після зустрічі в Пхеньяні, вони "узгодили шляхи досягнення денуклеаризації". Так, відповідну угод лідер КНДР назвав "стрибком вперед" у бік військового миру на Корейському півострові.

 

Водночас Кім Чен Ин оголосив, що сподівається "відвідати Сеул найближчим часом".

 

Крім того, сторони повідомили про плани об'єднати свої залізниці, а також дозволити більше зустрічей родичів, яких розлучила Корейська війна. Вони також прагнуть взяти участь у Літніх Олімпійських іграх 2032 року.

 

Міністр оборони Південної Кореї і глава північнокорейської армії також підписали угоду про скорочення військової напруженості, встановлення буферної зони вздовж кордону, щоб запобігти випадковим сутичкам.

 

 

Нагадаємо, 18 вересня в КНДР для участі в двосторонньому саміті з північнокорейським лідером Кім Чен Ином прибув президент Південної Кореї Мун Чже Ін.