Лідери країн ЄС збираються у Брюсселі, щоб обговорити план економічного зростання

28 Червня 2012, 09:31

Розбіжності між ключовими гравцями ЄС як і раніше серйозні: Німеччина заперечує проти так званої "федералізації" заборгованості країн Євросоюзу і введення євробондів, тоді як Франція наполягає на подальшій інтеграції та стимуляції економічного зростання.

Деякі з європейських країн пропонують ввести загальноєвропейські гарантії по заборгованості окремих членів єврозони у вигляді установи євробондів, випущених централізовано.

Президент Франції Франсуа Олланд вважає, що євробонди повинні стати пріоритетним інструментом для допомоги таким країнам, як Італія та Іспанія, які намагаються знизити ставки запозичення.

Однак Ангела Меркель продовжує наполягати на тому, що перш ніж збільшувати тягар європейських платників податків, необхідно створити основні компоненти більш тісного фінансового, банківського і в кінцевому підсумку політичного союзу.

Введення євробондів вона вважає "неправильним і контрпродуктивним кроком".

За словами Ангели Меркель, для подолання кризи "немає єдиної магічної формули".

Виїжджаючи з Парижа, Меркель обмовилася про свою надію, що лідери країн ЄС на саміті в Брюсселі схвалять план економічного зростання обсягом 130 млрд євро, представлений минулого тижня італійським прем'єром Маріо Монті.

Відомо, що президент Франції Франсуа Олланд також є активним прихильником плану Монті.

Розрахований на 10 років план ставить за мету зміцнення фінансової дисципліни в країнах єврозони і запобігання виникнення боргових криз в майбутньому. Проте його критики вказують, що цей план не вирішує існуючої боргової проблеми.

Напередодні були також опубліковані подробиці нових пропозицій ЄС про створення європейського казначейства, яке буде мати повноваження з контролю за бюджетами країн-учасниць.