Під час саміту в Брюсселі 19 березня в Брюсселі лідери ЄС підтримали пропозицію Єврокомісії щодо прозорості енергетичних угод, які держави блоку підписуватимуть з третіми країнами. Про це повідомило видання EurActiv.
Згідно з повідомленням, під час перемовин про чітку позицію заявила Польща, яка вимагала покласти край традиційним таємницям газових контрактів. Разом з тим Німеччина висловила побоювання, що це може призвести до розкриття конфіденційних даних.
В свою чергу Єврокомісія пообіцяла, що інформація, яка становить комерційну таємницю, залишатиметься конфіденційною.
«Всі лідери домовилися посилити прозорість на газовому ринку, тому постачальники не зможуть зловживати своїм становищем для порушення закону ЄС і завдання шкоди нашій енергетичній безпеці», – заявив голова Європейської ради Дональд Туск.
Разом з тим екологічні активісти скаржаться, що дебати в межах Енергетичного союзу стосуються в основному пошуку альтернативних джерел поставок газу, замість того, щоб приділити увагу використанню відновлюваних джерел енергії.
«Ми хочемо зменшити нашу залежність від країни, яка використовує ресурси в політичних і силових іграх, кидаючись в обійми Азербайджану чи Казахстану замість того, щоб розвивати власний сектор відновлюваних джерел енергії. Це дійсно іронічно», – зазначила лідер фракції «зелених» в Європарламенті Ребекка Хармс.
Нагадаємо, в межах впровадження нового проекту, відомого як Енергетичний союз, Єврокомісія заявила про намір отримати право вето на енергетичні угоди, які країни ЄС укладають із державами, що не належать до блоку. Разом з тим низка країн ЄС, які мають секретні домовленості із Газпромом, протестували проти такого нововведення. Зокрема, угорський прем'єр Віктор Орбан назвав його загрозою енергетичній безпеці країни.
Читайте також: Стратегія енергетичного союзу ЄС: факти та цифри