Лідери ЄС офіційно погодили угоду про Brexit

17 Жовтня 2019, 19:54

У четвер, 17 жовтня, на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно схвалили нову угоду про Brexit з Великою Британією. Про це повідомив речник президента Європейської Ради Дональда Туска Пребен Ааман у Twitter.

 

«Brexit завершено», – написав він.

 

 

 

Як заявив Туск під час прес-конференції за підсумками засідання, ключова відмінність угоди британського прем’єра Бориса Джонсона та угоди екс-прем’єрки Терези ​​Мей полягає в тому, що «Джонсон схвалив митні перевірки в пункті в'їзду до Північної Ірландії».

 

За його словами, Єврорада очікує початку роботи угоди з 1 листопада. 

 

Далі вона потребує схвалення у європейському та британському парламентах. За планом, парламент Британії збереться на засідання в суботу, 19 жовтня, щоб розглянути ратифікацію угоди.

 

Нагадаємо, соратниця британських консерваторів у парламенті – північноірландська Демократична юніоністська партія (DUP) – не схвалила план Джонсона про вихід країни з Євросоюзу. У партії заявили, що не підтримують пункти щодо митного регулювання та ПДВ на території Північної Ірландії. Підтримка DUP потрібна Джонсону для ратифікації угоди у парламенті.

 

Джонсон заявляв, що Британія вийде з ЄС 31 жовтня – з угодою, чи без.