Лідери ЄС дозволили Британії провести Brexit у 2020 році

28 Жовтня 2019, 17:40

Лідери Євросоюзу погодилися відтермінувати Brexit до 31 січня 2020 року, тобто Велика Британія не вийде з ЄС 31 жовтня, як було заплановано. Про це 28 жовтня повідомляє ВВС

 

 

Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що домовленість буде "гнучкою", тобто Британія зможе вийти з організації раніше, якщо за це проголосує парламент. 

 

Також ЗМІ зазначає, що депутати, схоже, готуються проголосувати за пропозицію прем'єр-міністра Боріса Джонсона провести дострокові вибори 12 грудня. 

 

"Ліберальні демократи" та "Національна партія Шотландії" також висунули пропозицію провести вибори 9 грудня. 

 

Нагадаємо, 17 жовтня на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією. Вона потребувала схвалення у європейському та британському парламентах. Єврорада очікувала початку роботи угоди з 1 листопада.

 

За планом, парламент Британії мав проголосувати за ратифікацію угоди 19 жовтня.

 

Проте, 19 жовтня Палата громад Великої Британії проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує прем’єр-міністра Бориса Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року.

 

Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою. Член уряду Великої Британії, відповідальний за підготовку до Brexit Майкл Гоув заявив, що Британія покине Євросоюз 31 жовтня, незважаючи на лист уряду про відтермінування.

 

21 жовтня питання угоди вдруге винесуть на голосування. Однак, досі невідомо, чи дозволить спікер громади Джон Беркоу провести голосування.

 

22 жовтня Джонсон заявив, що якщо парламент не проголосує за графік розгляду законопроекту про Brexit, він відкличе законопроект і розпочне підготовку до загальних виборів.