Лідер прихильників Brexit відмовився від посади прем’єр-міністра

30 Червня 2016, 14:58

Колишній мер Лондона та публічний лідер кампанії за вихід Великої Британії зі складу ЄС Боріс Джонсон відмовився висувати свою кандидатуру на посаду лідера Консервативної партії Великої Британії, а отже від боротьби за право стати наступником Девіда Кемерона на посаді прем'єр-міністра країни. Про це він повідомив особисто, пише The Telegraph.

«Після консультацій з колегами і через обставини, які склалися в парламенті, я дійшов висновку, що ця людина (наступний прем'єр-міністр – Ред.) не може бути мною», – сказав він.

Водночас Джонсон пообіцяв підтримку майбутній адміністрації Консервативної партії.

Натомість про намір балатуватися на посаду лідера консерваторів заявили інший прихильник Brexit та міністр юстиції Майкл Гоув, а також міністр внутрішніх справ, яка виступала проти виходу з ЄС, Тереза Мей.

Слід також зазначити, що британські букмекери називали саме Джонсона головним претендентом на посаду прем’єр-міністра.

Нагадаємо, під час референдуму 24 червня 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон відразу ж оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. За словами Кемерона, чинний уряд в поточному складі буде працювати протягом найближчих трьох місяців. Згодом перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила про намір негайно почати переговори з Брюсселем, аби знайти рішення про продовження членства Шотландії в Євросоюзі попри результат на референдумі. Також шотландський лідер говорила, що в разі, якщо Шотландію будуть змушувати покинути ЄС, необхідно буде провести ще один референдум про незалежність.