У виступі Су Чжі наголосила, що перед М’янмою зараз відкривається можливість стати демократичною країною завдяки реформам, проведеним президентом Тейн Сейном. За інформацією Бі-бі-сі, пізінше було оголошено, що Сейн також запрошений відвідати Британію з офіційним візитом.
В рамках візиту, що розпочався 19 червня Су Чжі раніше взяла участь у дебатах Лондонської школи економіки (LSE), відвідала Оксфордський університет та зустрілась з королівською родиною.
Су Чжі вперше після 20 років домашнього арешту залишили М’янму та здійснює двотижневе турне європейськими країнами, серед яких Великобританія, Швейцарія, Франція та Норвегія.
В той же час, китайська урядова газета Global Times у статті «Демократія – не панацея для вирішення проблем М’янми» застерігає проти «занадто поспішних» демократичних змін в країні, стверджуючи, що для вирішення проблем країни однієї демократії замало. Видання попереджає про небезпеку «демократії західного зразка», відзначаючи, що занадто поспішні реформи створюють сприятливе середовище для екстремізму.Для прикладу видання наводить нещодавній конфлікт між буддистами та мусульманами на сході М’янми.
Читайте також: Чи можна назвати зміни в М'янмі незворотними?
Нагадаємо, 1 квітня лідера опозиційної партії «Національна ліга за демократію», лауреата Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі було обрано до парламенту М'янми.