Перед подачею законопроекту до парламенту відбулося його двотижневе громадське обговорення.
«Прийняття Концепції етнонаціональної політики Україна є важливим документом, який закладе основи для формування нової державної політки у даній сфері, про що у своїх виступах та документах неодноразово заявляли всі Президенти України, а також учасники парламентських слухань, що відбулися в янваваре цього року», – йдеться у повідомленні.
Проект цього законодавчого акту раніше був запропонований Верховній Раді Україні, але не знайшов підтримки і був знятий з розгляду.
Як повідомлялось, 6 березня посол США в Україні Джон Теффт заявив, що США закликатимуть українську владу сприяти подальшому відновленню громадянських прав кримських татар, а також земельних прав, яких кримськотатарський народ був позбавлений під час депортації з Криму.
Нагадаємо, у грудні 2011 року у Сімферополі відбувся масовий мітинг кримських татар, які вимагали відновити їхні права в Україні.
Учасники мітингу закликали президента Віктора Януковича, Верховну Раду, партії та громадські організації країни підтримати ініціативу кримських татар із проведення міжнародного форуму з питання відновлення їхніх прав в Україні.
Раніше в інтерв’ю Тижню лідер кримсько-татарського народу Мустафа Джемілєв розповів, що у Криму на повну силу працює російська розвідка, яка усіляко намагається дискредитувати представницький орган кримських татар.