Кір Стармер, лідер Лейбористської партії Великої Британії, у своєму інтерв’ю The Guardian, заявив що під його керівництвом прихильність партії до НАТО залишається непохитною. Він вважає, що “загроза Україні є реальною та негайною. Понад 130 тисяч російських солдатів становлять небезпеку для її кордонів. Зараз остаточні плани Путіна лишаються визначеними. Натомість таким є загрозливий деструктивний потенціал Росії. Перспектива кривавої та несправедливої війни нависає над Україною”.
Також голова другої за популярністю партії Королівства звернувся до історії. “Віги стояли біля витоків Альянсу після війни і залишаються вірними своїм принципам зараз. Серед усіх великих здобутків повоєнного лейбористського уряду, один виділяється й у сучасному світі. Можливо, Національна служба охорони здоров’я впливає на наше буденне життя найбільше, але саме створення НАТО заклало початок 75-річного миру в Європі”.
Читайте також: В Україні почався "парад візитів": європейські політики їдуть до Києва на тлі загрози з боку Росії
Він відмітив, що “Альянс був створений для того, щоб запобігти таким непотрібним війнам. Для повоєнного прем’єра Клемента Етлі та його міністра закордонних справ Ернеста Бевіна, які стали акушерами НАТО, провал політики примирення та Мюнхенська змова були свіжими спогадами… У день, коли договір про створення НАТО був підписаний, Бевін описав новий Альянс як підтримку миру та спротив агресії”.
Кір Стармер. Фото: Chris McAndrew
Зараз, коли цілісність суверенної держави на нашому європейському континенті перебуває під загрозою, пише Стармер, ці слова стають священними як ніколи. "Інтернаціоналізм Бевіна стоятиме в основі підходу лейбористів до безпеки у кожен день мого головування", – пише він.
Також Стармер розкритикував колег з "лівого флангу" британської політики за їхню позицію щодо можливої війни. "Ніхто не хоче війни. З першого погляду, деякі ліві можуть симпатизувати голосом, що засуджують НАТО. Але засуджувати НАТО – це засуджувати гарантію демократії й безпеку, яку Альянс приносить. На нього покладаються наші союзники, особливо коли Москва бряцає зброєю все гучніше. Саме цьому люди на кшталт "Коаліції зупиніть війну" (пацифістська британська організація лівого напряму. Базова інформація тут – Ред.) у кращому випадку наївні. У гіршому, вони активно допомагають авторитарним лідерам, що загрожують демократіям", – написав він.
Читайте також: "В ім'я Бога, йди". У британському уряді закликають оголосити Борісу Джонсону вотум недовіри
За його словами, немає нічого прогресивного в тому, щоб проявляти солідарність із агресором у той час, коли солідарність треба проявляти з нашими союзниками, які потребують нашої практичної підтримки більше ніж будь-коли. "Рефлекторне мислення на рівні "Британія, Канада, США, Франція – неправі, а їх вороги – праві" – це немислимий консерватизм у найгіршому вигляді", – наголосив він.
Крім того, Стармер згадав Деніса Хілі, лейбориста, який у своєму памфлеті "Карти на столі" "знищив" прихильників нейтралітету Британії. За його словами, "Етлі, Бевін та Хілі бачили, що таке комунізм, і готові були давати йому відсіч". Також лідер лейбористів заявив, що його партія і зараз бачить сутність кремлівського режиму: "Так само, як і тоді, ми розуміємо, що хулігани поважають тільки силу".
Читайте також: "Британіє, право-руч!"
Жорстке московське керівництво не розверне танки від українського кордону через мітинг у Лондоні. Саме тому Стармер з’їздив до штаб-кваритири НАТО та обговорював з Єнсом Столтенбергом (генсек НАТО – Ред.), як альянсу виступити разом щоб протистояти невиправданій загрозі з боку Москви. З цієї ж причини лейбористи наполягають на тому, що уряд має робити більше, щоб загрожувати російському режиму вдома. За десять років правління консерваторів Лондон перетворився на місце відмивання грошей злочинців та клептократів. У цьому Стармер вбачає загрозу національній безпеці, а не лише фінансову проблему.
У кінці своєї статті британський політик наголошує на тому, що пандемія показала, що на глобальні виклики можна давати тільки глобальну відповідь. Хоча вони зачіпають усіх індивідуально, їх природа вимагає колективно вирішення. НАТО він вважає важливою частиною глобальної спроможності до колективної дії. Саме тому – заключає він – підтримка лейбористами Альянсу є безумовною зараз, як і тоді, коли закладали його основи.