Лідер Каталонії вимагатиме провести референдум про незалежність 1 жовтня

11 Вересня 2017, 10:50

Голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що наполягає на проведенні референдуму про незалежність від Іспанії 1 жовтня, незважаючи на заяви центрального уряду та судів щодо незаконності проведення референдуму. 

Лідер Каталонії повідомив, що для проведення референдуму «все готово» та «каталонці зможуть голосувати». У регіоні вже надрукували виборчі бюлетені, сформували списки виборців та облаштували виборчі дільниці.

Як повідомляється, нещодавні опитування показали, що 41,1% мешканців Каталонії підтримали незалежність від Іспанії, 49,9% – висловилися проти. А також 70% опитаних висловили бажання, щоб зникла невизначеність по цьому питанню і воно нарешті  було врегульоване.

У Каталонії пообіцяли проголосити незалежність протягом 48 годин, якщо більшість підтримає незалежність від Іспанії.

Як повідомлялося, 6 вересня Парламент іспанського автономного співтовариства Каталонія схвалив проведення референдуму про незалежність. У свою чергу прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав Конституційний суд анулювати закон.

Нагадаємо, 9 червня голова виконавчої влади Каталонії Карлес Пучдемонт призначив референдум про незалежність на 1 жовтня. Учасники референдуму повинні будуть відповісти на питання: "Чи хочете ви, щоб Каталонія стала незалежною державою з республіканською формою правління?".

У 2016 році Конституційний суд Іспанії повторно призупинив дію резолюції про незалежність Каталонії.

96