“Ліберально-демократична партія Японії не змінюється”: в Японії обрали лідера правлячої політсили

Політика
29 Вересня 2021, 18:21

Колишній міністр закордонних справ Японії Фуміо Кісіда переміг у середу на виборах керівної партії і має стати наступним прем’єр-міністром, повідомляє інформаційна агенція Associated Press. Кісіда змінить лідера партії, прем’єр-міністра Йосіхіде Суґу, який пішов у відставку лише за рік на посаді.

У своїй переможній промові Кісіда пообіцяв подолати "національні кризи", включаючи COVID-19, економіку після пандемії та зниження народжуваності. Він зазначив, що буде займатися "важливими питаннями, що стосуються майбутнього Японії", через бачення "вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону", що протистоїть Китаю в регіоні. Також Кісіда закликав до подальшого збільшення обороноздатності та бюджету Японії, і пообіцяв протистояти Китаю через самоврядування Тайваню, на який Пекін претендує як на свою територію, та проти придушення ним інакомислення у Гонконзі.

Кісіда переміг популярного міністра вакцинації Таро Коно у другому турі виборів, у першому турі жоден з чотирьох кандидатів та кандидаток не змогли набрати більшість голосів. Переконливу перемогу у другому раунді Кісіда отримав через підтримку від партійних ваговиків, які, очевидно, вибрали стабільність, а не зміни, за які виступав Коно, відомий у японському уряді як реформатор. Наразі на Кісіду тиснуть для порятунку репутації партії, яку погіршив Йосіхіде Суґа, розлютивши громадськість політикою стосовно пандемії та наполяганням на проведенні літніх Олімпійських ігор у Токіо, незважаючи на зростання кількості захворювань.

Читайте також: Хто стане наступним прем'єр-міністром Японії

Що стосується економіки, Фуміо Кісіда закликав до «нового капіталізму» зростання та розподілу, щоб скоротити розрив у доходах між багатими та бідними, який збільшився за часів колишнього прем’єр-міністра Сіндзо Абе, найтривалішого лідера Японії, і погіршився під час пандемії. Він також пообіця, що просуватиме технології зеленої енергії, щоб перетворити заходи щодо змін клімату на можливості зростання і запропонував щедрий пакет економічного відновлення. В цілому, очікуються незначні зміни в ключовій дипломатичній та безпековій політиці за часів нового лідера, прокоментував AP результат виборів Ю Учіяма, професор політології Токійського університету.

Кісіда підтримує тісні зв’язки між Японією та США щодо безпеки та партнерські відносини з іншими демократичними країнами-однодумцями в Азії та Європі, частково для протидії Китаю та ядерній Північній Кореї.

Ці вибори розцінюють як перевірку того, чи зможе партія вийти з тіні консерватора Сіндзо Абе. Його вплив на урядові та партійні справи значною мірою заплутав різноманітні погляди та змістив правлячу партію країни праворуч. Політичні оглядачі кажуть, що перемога Кісіди свідчить про продовження політики влади ЛДП на чолі з Абе та його впливовими союзниками. "Результати показали, що ЛДП не змінюється і не може змінюватися", – сказав Юкіо Едано, голова найбільшої опозиційної Конституційно-демократичної партії Японії. "Як новий президент ЛДП, пан Кісіда повинен пояснити, чим його керівництво відрізняється від адміністрації Абе-Суґи".

Йосіхіде Суґа припинив роботу лише через рік після вступу на посаду після Сіндзо Абе, який раптово подав у відставку через проблеми зі здоров'ям, припинивши своє майже восьмирічне правління, найдовше в конституційній історії Японії.