Лекція Едварда Лукаса

ut.net.ua
26 Лютого 2010, 00:00

18 лютого, 2010, в рамках клубу журналу «Український тиждень» у Книгарні «Є» (м. Київ) відбулася зустріч із відомим британським журналістом, заступником редактора міжнародного відділу тижневика The Economist Едвардом Лукасом, автором бестселера «Нова холодна війна: як Кремль загрожує і Росії, і Заходу», український переклад якого вийшов 2009 року у видавництві “Темпора”

 «Сьогодні Україна є найважливішою країною Європи», – такими словами розпочав свій виступ у клубі «Українського тижня» британський журналіст Едвард Лукас. Зустріч із ним відбулася 18 лютого в книгарні «Є», що біля Золотих Воріт. До України пан Лукас завітав саме на запрошення «Українського тижня».

Його книга «Нова Холодна війна», провокативна й водночас добре аргументована, базована на потужному фактажі й дослідженні чинної геополітичної кон’юнктури, стала міжнародним бестселером. Сьогодні Едвард Лукас, один із редакторів англійського журналу the Economist, людина Заходу й син оксфордського філософа Джона Лукаса, є послідовним критиком чинної позиції Заходу у відносинах із Росією. Європейці наважуються приймати ті правила гри, які пропонує Кремль. Але вони надто далекі від європейського верховенства права й економічної транспарентності. Британські біржі розміщують акції ЮКОСа, західні енергетичні компанії самі пропонують російським візаві проекти, які посилюють монополію Газпрому в Європі, а натомість одна з найбільших країн континенту – Україна – опиняється на узбіччі європейської політики сама. Оголивши виразки і Кремля, і Заходу, Едвард Лукас доходить висновку, що, зрештою, доля Європи може вирішуватися в Україні, незалежно від того, усвідомлюють це європейці чи ні. Про це й не тільки українські експерти, журналісти, студенти вели діалог із британським гостем. 

 

Також читайте:

Самотнє танго (№ 52 (113) 25.12.2009)

Написати сценарій успіху   (№ 6 (119) 12.02.2010

«Документы, пожалуйста» (№ 8 (121) 26.02.2010)

 Про Едварда Лукаса читайте тут.