Ле Пен заявляє про намір провести референдум за вихід Франції з ЄС

25 Березня 2015, 11:07

Лідер французької право радикальної партії «Національний фронт» Марін Ле Пен заявила про намір провести референдум про вихід Франції з Євросоюзу. Про це вона заявила в інтерв’ю грецькому каналу Mega TV.

«Я хочу повідомити французькому народові, якщо оберуть мене ( на виборах президента у 2017 році – ред.), шість місяців потому буде референдум (за вихід Франції з ЄС – ред.)», – заявила Ле Пен.

«Європейський союз – це смерть, смерть нашої економіки, нашої системи соціального забезпечення і нашої ідентичності», – додала вона, закликавши Грецію обговорити власний вихід з Єврозони та не приставати на пропозиції кредиторів та Брюсселя.

Як відомо, у 2013 році прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон пообіцяв провести референдум щодо виходу своєї країни з ЄС, якщо його переоберуть на виборах 7 травня 2015 року. Він заявляв, що голосування нібито відбудеться в 2017 році, але нещодавно повідомив, що планує пришвидшити його.

Нагадаємо, під час першого туру місцевих виборів у Франції партія Ле Пен здобула друге місце, поступившись політсилі екс-президента Ніколя Саркозі. Разом з тим, аналітики заявляють, що рейтинг «Національного фронту», який використовує жорстку анти-європейську та анти-імміграційну риторику, зростає, і шанси Ле Пен на перемогу у виборах 2017 року залишаються досить високими.

Читайте також: The Economist про вибори у Франції: повернення Саркозі, розчарування Ле Пен та президент-невдаха