Про це повідомила суддя Євросуду від України Ганна Юдківська в інтерв’ю газеті «Коммерсанть-Украина».
За її словами, відповідне рішення було прийнято у грудні 2012 року.
«Скаргу було подано ним у 2002 році, так що справа розглядалася 10 років», – зазначила вона.
«Справа Лазаренка відноситься до категорії, яка розглядається в останню чергу, – про питання власності. Лазаренко і члени його сім'ї поскаржилися на те, що, коли вони покинули Україну у 1999 році, у них відібрали квартиру, яку їм свого часу дала держава як родині прем'єр-міністра. З їхньої точки зору, квартира була відібрана незаконно, тому що у них були достатні причини не перебувати в квартирі більше шести місяців, зберігаючи за собою право користування нею, а національні суди вирішили інакше. Крім цього, позивачі скаржилися, що втратили доступ до власності, що залишилася в даній квартирі», – повідомила суддя.
За словами Юдківської, Євросуд дійшов висновку, що «в питанні недоступу до власності позивач не вичерпав можливості для захисту прав на національному рівні»
«А що стосується позбавлення їх права проживання в державній квартирі, то українські суди прийняли обгрунтоване рішення про виселення. Тобто в цілому позивачу було відмовлено в скарзі», – підсумувала вона.
Нагадаємо, у США Павла Лазаренка звинувачували у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переведених на закордонні рахунки в 1994-1999 роках. У серпні 2006 року він був засуджений каліфорнійським судом до дев'яти років в'язниці за відмивання грошей та інші злочини.
Лазаренко провів в ув'язненні понад 10 років і 1 листопада 2012 вийшов з американської в'язниці Terminal Island на свободу.
8 листопада 2012 стало відомо, що Лазаренко подав клопотання в Імміграційний суд Сан-Франциско про надання йому тимчасового статусу на право перебування на території США. За інформацією ЗМІ, Лазаренко в даний час знаходиться в імміграційному ізоляторі в каліфорнійському містечку Аделант у зв'язку з відсутністю візи. За словами його адвоката, відповідна справа буде слухатися в суді в травні.
У Генпрокуратурі заявляють, що варто Лазаренку повернутися в Україну, як він буде арештований. Адвокати екс-прем'єра уточнюють, що в Україні слідчі йому інкримінують близько 50 кримінальних епізодів: дачу хабара, привласнення коштів і зловживання становищем.
18 січня 2013 генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що Генпрокуратура завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня, екс-прем'єру Юлії Тимошенко вручено повідомлення в підозрі її в організації спільно з екс-прем'єром Лазаренком умисного вбивства з корисливих мотивів.