Лавринович запевнив, що змінювати Конституцію на референдумі – це нормально

30 Листопада 2012, 22:32

"З моєї точки зору, приймати нову Конституцію на референдумі потрібно, коли у людей складається просто ситуація нестерпності того, що є в країні. І потрібно обов’язково поміняти весь лад, з тим щоб здійснити своє право на встановлення такої системи, якої хочуть всі громадяни. Якщо вони знають, що вони хочуть", – сказав він.

"Для України, я вважаю, цілком нормальним внесення змін до чинної Конституції в ті розділи, які цього потребують. Для референдуму тут немає жодних обмежень. В усі розділи можна внести зміни і для цього не потрібно виписувати повністю новий текст", – заявив міністр.

Разом з тим, він сказав, що на референдум можна також  виносити питання, які ніколи не отримають підтримки у Верховній Раді.

"Чи бажають люди, щоб у нас було не 450, а 300 народних депутатів, і щоб зрештою закінчити цю епопею з недоторканістю, яка використовується, як інструмент виборчих кампаній підняття свого рейтингу, і ніколи до не доходило, я сумніваюсь, що може колись дійти до голосування в парламенті", – уточнив міністр.

"Я думаю, що якраз ці позиції можна на референдумі вирішувати і дуже легко можу спрогнозувати результат такого референдуму", – додав Лавринович.

"Звичайно, що можна говорити, які референдуми варто проводити, а які не варто, я думаю, що побоювання, що будуть якісь зловживання цим, вони також не мають під собою такого істотного підґрунтя, оскільки бажання поспекулювати на цьому підіграти температуру в суспільстві, воно буде зупинено якраз тими нормами, які передбачають, що неможливо виносити на референдум питання, якщо воно суперечить чинним законам України і не пропонує внесення змін до них, чи скасування якихось законів", – запевнив він.

Нагадаємо, 27 листопада президент Віктор Янукович підписав Закон «Про всеукраїнський референдум», який Верховна Рада ухвалила в цілому 6 листопада.

Читайте також: Узурпація ім'ям народу: режим Януковича хоче позбавити громадян можливості впливати на владу