Лавринович заявляє, що Тимошенко і Луценку не допоможе референдум

1 Грудня 2012, 10:02

Про це він заявив в ефірі ШустерLive, коментуючи заяву депутат від фракції НУ-НС Юрія Кармазіна, що такий референдум може бути ініційований, щоб скасувати цю статтю, за якою були засуджені Юлія Тимошенко та Юрій Луценко.

"Звичайно закон про всеукраїнський референдум передбачає можливість ініціювання громадянами України внесення змін до законів, в тому числі, до Кримінального кодексу. Такий референдум є можливим", – сказав Лавринович.

Водночас, додав міністр, питання зміни Кримінального кодексу і наслідки цих змін "для тих, хто відбуває покарання – це окреме зовсім питання, і воно не може бути вирішено голосуванням за зміну однієї якоїсь статті". 

Нагадаємо, 27 листопада президент Віктор Янукович підписав Закон "Про всеукраїнський референдум", який Верховна Рада ухвалила в цілому 6 листопада.

Читайте також: Узурпація ім'ям народу: режим Януковича хоче позбавити громадян можливості впливати на владу

Опозиція ініціює проведення всеукраїнського референдуму щодо декриміналізації статті, за якою засуджена Тимошенко ("перевищення влади і посадових повноважень").

Як повідомив ініціатор референдуму народний депутатвід БЮТБ Юрій Одарченко, збір підписів для проведення референдуму почнеться наприкінці грудня.

Депутат від НУ-НС Юрій Ключковський вважає, що у випадку проведення опозицією референдуму з цього питання та підтримки його більшістю українців Тимошенко повинні будуть звільнити. 

Натомість адвокат адвокатської контори «Скляренко та партнери» Олена Перцова вважає, що звільнення екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко завдяки цьому закону малоймовірним.