«Ми працюємо на робочому рівні до прийняття офіційного висновку Венеціанської комісії. І я сподіваюся, що коли буде проходити сесія, то законопроект буде вже в парламенті і буде у парламентській роботі», – сказав Лавринович.
Міністр юстиції уточнив, що засідання Венеціанської комісії пройде 14-15 жовтня, а її офіційні висновки буде надано 17 жовтня і оприлюднено на офіційному сайті Венеціанської комісії.
За словами Лавриновича, сьогодні на засіданні враховано значну частину пропозицій Венеціанської комісії, однак ще чотири залишаються дискусійними.
Зокрема, мова йде про нормування кількості зіпсованих бюлетенів для визнання виборів недійсними, про організацію голосування виборців за кордоном України, про кворум голосування у виборчих комісіях для прийняття рішення, а також про базу голосів, на підставі якої підводяться підсумки голосування.
Лавринович повідомив, що ці дискусійні пропозиції буде передано на розгляд президента України Віктора Януковича для прийняття остаточного рішення.
Як повідомлялось 13 вересня Міністерство юстиції отримало попередній неофіційний висновок Венеціанської комісії щодо проекту Закону України «Про вибори народних депутатів України».
На думку, секретаря Венеціанської комісії Томаса Маркерта, представники комісії під час візиту в Київ дійшли висновку, що рішення про вибір виборчої системи в Україні було одностороннім, і в ньому не брала участі опозиція.
Пізніше міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що низку рекомендації Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії») до законопроекту про вибори Верховної Ради не може бути враховано.
У червні Мін'юст передав законопроект«Про вибори народних депутатів України» «Венеціанській комісії», Міжнародному фонду виборчих систем (IFES) і Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки й співробітництва в Європі для проведення його експертизи. Законопроект припускає, що вибори депутатів Ради здійснюються за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою. Ним також передбачене підвищенняпрохідного бар'єра з 3 до 5%.