«111 органів центральної виконавчої влади реорганізовано на 74. Причому із 69 контрольних органів залишилося 11. А це щось та означає для бізнесу. Крім того, до реформи в нас були такі дивні структури, як органи урядового управління. Вони створювалися по лінії міністерств, але ними прямо керував Кабмін. Усього 46 із територіальними підрозділами та десятками тисяч працівників. Тепер їх немає взагалі — ліквідували. І це теж цілком реальний результат»,– вважає міністр.
Говорячи про загальну чисельність скорочений чиновників, Лавринович сказав:
«Апарати центральних органів влади скорочено більш ніж на 17%. Було 26 тис. 354 особи, стало — 21 тис. 173. Що стосується територіальних органів виконавчої влади, то остаточних рішень ще не прийнято, але їх уже розглядали на засіданні Кабміну. Найближчим часом ключові рішення буде прийнято. Їх чітке виконання і завершить другий етап реформи. Наразі триває процес узгодження позицій щодо проекту, запропонованого робочою групою».
За інформацією чиновника, всього по територіальним органам буде в середньому скорочено 24% працівників. Із 157 тис. 142 осіб залишиться 134 тис. 389.
«Цифри не зі стелі. Експерти групи, яку я очолюю, докладно вивчали всі посадові інструкції, дивилися на їх співвідношення з нормативними актами вищого рівня. Було й живе спілкування з людьми– у Вінницькій, Харківській та Львівській областях. До речі, багато чиновників визнають, що десятиліттями виконують абсолютно нікому не потрібну роботу. Виходячи з цього, було змодельовано кожен територіальний орган влади в оптимальній чисельності та структурі. Визначено й ті, котрі мають бути взагалі ліквідовані»,– зазначив міністр.
За словами Лавриновича, в результаті проведення адміністративної реформи було зекономлено понад 1 млрд грн.
Нагадаємо, у квітня глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін спрогнозував, що другий етап адміністративної реформи пройде у квітні-вересні.
У липні міністр юстиції Олександр Лавринович після зустрічі з президентом Віктором Януковичем заявив, що розробка пропозицій щодо другого етапу реформи буде завершена восени.
Як відомо, Янукович підписав укази про скорочення апарату Адміністрації Президента та Ради національної безпеки та оборони. Всього буде звільнено 136 осіб.
9 грудня 2010 року Янукович змінив склад уряду й реорганізував 14 міністерств в 10 міністерств і 15 відомств.
Планувалось, що реорганізація центральних органів влади – це лише перший етап адміністративної реформи, після якого заплановано і другий етап, у ході якого будуть реформуватися місцеві органи влади.