Лавринович обурюється, що Венеціанська комісія радить Україні те, чого нема навіть в Європі

11 Лютого 2011, 19:13

Ця обставина, за його словами, також не може не бентежити.

Лавринович також стверджує, що рекомендації Венеціанської комісії для України, які містять непогано обґрунтований теоретичний характер, часом не мають свого втілення в жодній з країн, що входять до складу Євросоюзу.

«Не мають такої практики взагалі, проте нам рекомендують», – зазначив міністр, коментуючи висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи.

Міністр висловив переконання, що практика механічного вмонтовування в українські закони рекомендацій, навіть такої поважної структури як Венеціанська комісія, є хибною.


«Інколи це дає зворотній від бажаного ефект», – наголосив він.


Нагадаємо, Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) дала свої рекомендації щодо проекту виборчого кодексу, внесеного в парламент депутатами Юрієм Ключковським (НУНС), Сергієм Гриневецьким, Віктором Сінченком (Народна партія) та Сергієм Підгорним (БЮТБ) у березні 2010 року. Зокрема, вона рекомендувала Україні закріпити у проекті виборчого кодексу право іноземних громадян, які постійно проживають на певних територіях, голосувати на місцевих виборах.