Як передає ЛІГАБізнесІнформ, Лавриновича попросили прокоментувати заяву адвоката екс-прем'єра Сергія Власенка про те, що Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну лікувати Тимошенко в стаціонарі за межами Качанівській колонії.
«Що стосується повноважень Європейського суду, то це не входить до його компетенції. Але якщо реальний стан здоров'я потребує лікування у стаціонарі, за межами колонії, я не бачу жодних перешкод, щоб це було зроблено. Законодавство України дозволяє це робити. З того, що я чув і знаю, ні від керівництва пенітенціарної служби, ні від прокуратури я не бачив ніяких застережень, якщо це справді буде потрібно», – зазначив міністр.
При цьому Лавринович назвав безпрецедентним той факт, що до Тимошенко були допущені іноземні лікарі:
«Я думаю, це яскраве свідчення того, що питання здоров'я людини перебуває понад політикою, понад всякими карами і кожна людина, якщо потребує допомоги, має її отримати».
Крім того, Лавринович заявив, що Європейський суд не ухвалює рішень про те, де, коли і як треба лікувати, і він не може скасовувати рішення національних судів.
«Він ухвалює рішення про порушення Конвенції з прав людини з тієї чи іншої справи. Ми вчора від секретаріату Європейського суду отримали додаткові запитання до тих, які надсилалися раніше. На них необхідно дати відповідь. Це якраз запитання, які стосуються забезпечення умов для лікування засудженої Юлії Тимошенко. Така відповідь буде надана в установлений строк, і вона має бути взята до уваги під час винесення рішення про дотримання або недотримання норм Конвенції українським правосуддям і пенітенціарною системою», – підсумував він.
Нагадаємо, Європейський суд з прав людини в рамках 39-го регламенту (попередні судові заходи) зобов'язав Україну лікувати екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко в умовах стаціонару.
Як відомо, німецькі лікарі, які обстежували Тимошенко, у своїх висновках зазначили, що вона хвора і потребує негайного лікування за межами колонії.