Лавров звинуватив Туреччину у пособництві терористам

4 Лютого 2016, 12:00

Москва не забуде Туреччині «пособництва терористам», заявив міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ РФ у четвер, 4 лютого.

«Ми не забудемо цього пособництва терористам. У той же час, ми не ставимо знак рівності між частиною сьогоднішньої правлячої верхівки (Туреччини), яка несе пряму відповідальність за загибель наших військовослужбовців у Сирії, і нашими давніми й надійними друзями в середовищі турецького народу», – зазначив Лавров.

Глава російського МЗС також гостро розкритикував турецький уряд за інцидент зі збитим російським бомбардувальником, який порушив повітряний простір Туреччини наприкінці листопада 2015 року та відмовлявся покинути його на вимогу турецької сторони, після чого був збитий.

«Здійснена Анкарою акція стала безпрецедентним викликом Російській Федерації. До теперішнього часу ми так і не почули від керівництва Туреччини ні вибачень, ні виразу готовності будь-яким чином компенсувати наслідки скоєного, ні наміру належним чином покарати винних. Навпаки, з Анкари лунають твердження про те, що турецька сторона мала рацію і захищала свій нібито порушений суверенітет», – стверджує Лавров.

Міністерство оборони Росії на початку грудня 2015 заявило, що Туреччина є основним покупцем нафти угрупування Ісламська держава. Військові звинуватили в незаконній торгівлі нафтою особисто президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана і членів його сім'ї. Сам Ердоган заперечує всі звинувачення. Він заявляв, що готовий піти у відставку, якщо знайдуться докази торгівлі між Туреччиною та ІД.

Нагадаємо, відносини між Москвою та Анкарою загострилися після інциденту зі збитим російським бомбардувальником над територією Туреччини наприкінці листопада 2015. Росія у відповідь ввела ембарго на імпорт турецьких товарів – головним чином продуктів харчування, а також заборонила продаж туристичних путівок до Туреччини і ввела візи для громадян цієї країни. Після цього багато турків, що мешкають в Росії, стали говорити про зростання тиску зі сторони російської влади.