Лавров вважає консультації РФ-ЄС-Україна марними, бо Путін уже все сказав

28 Жовтня 2013, 12:31

"Консультації завжди корисні, якщо вони дають можливість до прийняття рішень врахувати позиції всіх зацікавлених сторін, і зазвичай це допомагає зробити так, щоб прийняті рішення відображали стурбованість, інтереси учасників такого роду консультацій" , – сказав  Лавров.

"Як я розумію, у даному випадку мова йде дещо про інше. Мова йде не про те, щоб проконсультуватися, як краще вибудовувати відносини між Україною та Євросоюзом з питань, що безпосередньо зачіпають російсько-українські відносини, а про те, щоб консультуватися, як би вже постфактум, на основі події, що відбулася, без якої-небудь зміни того формату, в який планується перевести відносини між Україною та Євросоюзом, причому без урахування стурбованості та інтересів російської сторони" , – додав Лавров, відповідаючи на запитання українського журналіста про те, як Москва дивиться на можливість проведення подібних консультацій.

Лавров зазначив, що Москва завжди виступає за діалог .

"Але в даному випадку президент Російської Федерації вже озвучив нашу позицію, і якщо ця угода буде підписана, і Україна почне виконувати відповідні зобов'язання, зокрема, в тому, що стосується лібералізації торговельного режиму з Євросоюзом і безмежного пропуску європейських товарів на свій ринок, то це створюватиме ризики для нашої торгівлі і виробників, і ми будемо змушені вводити ті заходи захисту, які передбачені в рамках договору СНД про зону вільної торгівлі" , – зазначив  Лавров.

Він підкреслив, що "ні про яку заборону на поставки українських товарів до Росії мова не йтиме, ці товари будуть користуватися на основі норм СОТ режимом найбільшого сприяння", але пільги, які додатково до цього режиму випливають з участі Києва в договорі про зону вільної торгівлі СНД , "припинять свою дію".

Нагадаємо, глава МЗС України Леонід Кожара висловив упевненість в тому, що асоціація з ЄС матиме позитивний ефект, в тому числі і для Росії.

"Ми запропонували російським колегам створити експертну групу у форматі Росія-Україна-ЄС, для того щоб у дусі відкритості проаналізувати можливі наслідки асоціації для України", – сказав Кожара.

"Асоціація з ЄС та підписання договору про вільну торгівлю будуть мати позитивний ефект, у тому числі для РФ і для наших колег по ТЗ та країн СНД", – додав він.