"Ця ситуація (в Україні- ред.) пов'язана з тією істерикою, яку деякі європейці підняли у зв'язку з тим, що Україна, користуючись своїм суверенним правом, вирішила на даному етапі не підписувати якусь угоду, яку українські експерти, влада, визнали невигідною", – сказав Лавров.
Голова російського МЗС підкреслив, що "ми свою позицію формуємо дуже просто: це суверенний вибір України, підписувати чи не підписувати цю угоду".
"Залежно від того, який вибір зробить Україна, ми будемо оцінювати наслідки цього вибору для себе і, природно, робити висновки, якщо буде потрібно", – зазначив Лавров.
"Все, що говорить Захід, якщо очистити ці заяви від лушпиння і емоцій на межі неповаги, то Захід говорить, що підписати угоду з Україною – це суверенний вибір. Відчуваєте різницю?" – додав Лавров.
На прохання прокоментувати поточну внутрішньополітичну кризу в Україні, Лавров сказав: "Це суверенна справа України, і ми за те, щоб не було ніяких несанкціонованих дій, які порушували б чинне законодавство, за те, щоб все зберігалося в конституційному руслі".
"Ми підтримуємо кроки щодо повернення цієї ситуації повністю в конституційне русло" , – підкреслив Лавров.
"Кричати, мовляв, ви не приєдналися до нашої економічної структури, тому ми підтримуємо мирні протести проти такого вашого рішення, – це, м'яко кажучи, дивно" , – вважає російський дипломат.
Він переконаний, що замість цього членам ОБСЄ слід було б працювати над створенням принципів побудови єдиного економічного та гуманітарного простору.
Як відомо, 21 листопада своїм розпорядженням уряд призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС. 29 листопада президент Віктор Янукович не підписав угоду про асоціацію з ЄС. Він пояснив, що призупинення процесу підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом спрямовані на захист національних інтересів.
1 грудня у Києві відбувся багатотисячний мітинг на підтримку подальшої євроінтеграції України.