Лавров назвав Україну пріоритетом для Росії

14 Лютого 2012, 10:03

«Для нас український напрямок є пріоритетним у зовнішній політиці. Ми сусіди, нас об`єднує спільне прагнення краще жити, зробити наші економіки сучаснішими і процвітаючими», – сказав Лавров. Він підкреслив, що головним орієнтиром для розвитку двосторонніх відносин має залишатися базова угода про дружбу, підписана у 1997 році, де зафіксовано положення про стратегічне партнерство.

За словами міністра, у відносинах обох країн сьогодні присутня відвертість і передбачуваність, налагоджений інтенсивний політичний діалог на найвищому і вищому рівнях, що дозволяє вести діалог з міжнародної проблематики. Лавров зазначив, що взаємний товарообіг у 2011 році зріс на 40 % і перевищив $50 млрд. Також, за його словами, країни мають хороші перспективи для співпраці в авіації, космосі, ядерній енергетиці та інших сферах.

На думку глави МЗС РФ, дуже важливо, що, незважаючи на всі випробування, які випали на долю всіх нас у зв`язку з розпадом Радянського Союзу, дві держави зуміли зберегти тісні зв`язки, що спираються на духовну і культурну близькість. За його словами, з багатьох напрямків за 20 років контакти вдалося наростити, і це дозволило на основі добросусідства і взаєморозуміння знаходити рішення цілої низки проблем, які виникли під час розпаду СРСР.

Лавров запевнив, що РФ сприятиме участі українських партнерів у роботі органів СНД, включаючи гуманітарну складову, а також інтеграційні процеси, що відбуваються на просторі Співдружності. Він додав, що сторони також приділяють велику увагу врегулюванню Придністровського конфлікту.

Нагадаємо, на думку екс-радника президента США Збігнєва Бжезинського, зближення Росії із Заходом неминуче.