Таку думку висловив заступник генерального директора Центру ім. Разумкова Валерій Чалий.
Експерт вважає, що може бути два варіанти зближення позицій країн.
"Перший – це відмова України від попередньої переговорної позиції, другий – поступки в плані питань безпеки та економіки. Але я сподіваюся, що вони не зблизилися в тому сенсі, що Росія наполягала на зміні принципу визначення кордонів", – заявив Чалий.
На його думку, у результаті переговорів може бути оголошено про перехід Керч-Єнікальського каналу в спільне управління двох країн.
"Економічні втрати для України будуть, особливо для лоцманських підприємств", – вважає експерт.
На думку Чалого, українська сторона зможе відстояти свою позицію щодо пропорцій розподілу Азовського моря.
"Якщо цього не вдасться зробити і будуть поступки територіального характеру, це буде повний провал переговорів. Але якщо мова піде про спільні економічні інтереси, це буде компромісна позиція, крок України у бік Росії. Мабуть, про це мова зараз і йде", – зазначив він.
Нагадаємо, 4 червня глава МЗС України Костянтин Грищенко заявив, що у переговорах з Росією щодо делімітації Азово-Керченської акваторії є істотний прогрес, проте компромісу сторони поки не досягли.
Переговори про делімітацію Азово-Керченської акваторії ведуться між Україною і Росією з 1996 року. За 15 років відбулося понад 30 раундів переговорів, але позиції сторін за цей час зблизилися незначно.
Так, на думку української сторони, межа вже існує, і це підтверджують карти радянського Генштабу.
У Росії ж пропонують провести кордон по фарватеру Керченської протоки, тим самим оголосивши острів Тузла українським "анклавом" у російських територіальних водах, або зовсім відмовитися від розмежування, давши протоці статус загальних внутрішніх територіальних вод.