Зокрема, духовний і політичний лідер Тибету Далай-лама застеріг від надмірного націоналізму, яким, на його думку, народи шкодять собі в глобалізованому світі.
"Насильство знищує довіру, яка є необхідною для діалогу. І конфлікт можна вирішити лише за допомогою діалогу та домовленостей", – цитують Далай-Ламу у повідомленні.
Колишній президент Польщі, лідер громадського руху "Солідарність" у 1980-х роках висловив сподівання на рішучі та виважені дії країн Заходу в українському конфлікті.
У своєму зверненні він закинув ЄС та США брак єдності у діях.
На думку Валенси, від початку кризи Україна не отримала жодних серйозних пропозицій, які б могли переконати та об'єднати все українське суспільство.
Іранська правозахисниця Ширін Ебаді звинуватила Росію у розколі України своєю зовнішньою політикою. На її думку, якщо так триватиме й надалі, виникатимуть нові й нові кризи та конфлікти. Ебаді заявила, що така політика Москви суперечить інтересам російського народу.
Водночас, ЄС та інші держави Заходу, на думку Ебаді, мають впливати на країни, в яких відбувається дискримінація меншин, аби ці недоліки виправити.
Крім того, колишній англіканський архієпископ з Південної Африки Дезмонт Туту, який у 1980-х роках отримав Нобелівську премію миру за участь у боротьбі проти апартеїду в країні, наголосив на світовому значенні українського конфлікту.
"Від керівництва Росії та України сьогодні залежить добробут всього світу, що є крихким, як сире яйце", – сказав він і наголосив, що світу сьогодні не потрібна друга "холодна війна".
Як повідомлялося, конфлікт на Донбасі на вщухає вже більше п'яти місяців.
Також відомо, що Росія постачає бойовикам на Сході України техніку та найманців, а також обстрілює українські землі зі своєї території.