Latynka VS Кирилиця. Реакція соцмереж на заклик Клімкіна подискутувати щодо введення нового правопису

30 Березня 2018, 13:48

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін днями у пості в Facebook після розмови з польським журналістом Зємовітом Щереком, який запитав про гіпотетичну можливість ввести в Україні поряд з кирилицею латиницю, попросив користувачів подискутувати з приводу переходу на нову систему письма. Цей заклик викликав у дописувачів соцмереж бурхливу реакцію.

 

"В дружній розмові історик та журналіст з Польщі Зємовіт Щерек запитав, чому б Україні не ввести поряд з кирилицею латиницю. Наша мета – формування української політичної нації, тому маємо працювати на те, що нас об’єднує, а не роз’єднує. З іншого боку, чому б не подискутувати? Яка ваша думка про це? Очікую на цікаві коментарі", – написав міністр , проте він, напевно, і передбачити не міг наскільки "цікавими" будуть коментарі.

 

Зазначимо, у жовтні 2017 року президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про переведення алфавіту казахської мови на латинську графіку. У Казахстані  планують завершити перехід  до 2025 року. З країн колишнього Радянського союзу до такого самого кроку з метою якнайшвидшого відходу від радянського минулого вдалися Туркменістан, Азербайджан, Узбекистан і Молдова.

 

Питання переходу на нову систему письма в Україні ще не поставало так гостро до нещодавнього посту Клімкіна.

 

Тиждень.ua зібрав думки користувачів соцмереж, які заклик міністра подискутувати, схоже, сприйняли занадто серйозно.