У вівторок, 10 жовтня, прем’єр-міністр Латвії Маріс Кучінскіс заявив, що питання переведення всіх шкіл країни на державну латвійську мову має бути вирішено до лютого 2018 року.
Він наголосив, що в правлячій коаліції немає сумнівів у тому, що освіту у Латвії треба отримувати латиською, тому що конкуренцію на ринку праці витримають лише ті, хто добре знає цю мову.
"Водночас важливо, щоб це питання не стало інструментом у передвиборчій кампанії (парламентські вибори в Латвії відбудуться восени 2018 року. – Ред.), тому дискусії мають відбутися у визначені терміни – до лютого чи березня наступного року", – заявив прем’єр-міністр Латвії.
Напередодні, 9 жовтня, правляча коаліція країни підтримала поступовий перехід середньої освіти на державну мову. За словами міністра освіти країни Карліса Шадурскіса, з 2020/2021 навчального року всі загальноосвітні предмети в середніх школах планують викладати суто латиською мовою. Втім, у школах національних меншин буде збережено можливість вивчати мовами цих меншин рідну мову, літературу та предмети, пов'язані з культурою та історією.
Як повідомлялося, 29 вересня міністр освіти і науки Латвії Карліс Шадурскіс підтримав освітню реформу в Україні. Він відзначив важливість створення передумов для учнівської молоді здобути необхідні знання державної мови і не бути дискримінованими на ринку праці своєї країни.
Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.