Латвія виділила €15 млн, щоб облаштувати кордон із Росією

19 Листопада 2014, 20:38

Уряд Латвії на засіданні ухвалив рішення виділити €14,88 млн на облаштування державного кордону з Росією в період з 2017 по 2019 роки. Про це журналістам повідомила прем'єр-міністр республіки Лаймдота Страуюма.

"У 2015 і 2016 році фінансування на ці цілі буде розглядатися в рамках бюджету міністерства внутрішніх справ, і при необхідності буде виділено додаткове фінансування з коштів на непередбачені витрати. У 2017 році для цих цілей буде виділено €9,2 млн, 2018 році – €2,03 млн, а в 2019 році – €2,62 млн", – сказала глава уряду.

Як зазначає МВС республіки у поданій уряду інформаційній доповіді, прикордонна смуга між Латвією і Росією місцями проходить по затоплених територіях і через канави. За цих умов неможливо пересуватися навіть на квадроциклах або снігоходах.

Близько 30% кордону між країнами становлять ділянки, де співробітники прикордонної охорони самі проклали доріжки і містки, які є лише короткостроковим рішенням. Ще близько 7% – болотиста місцевість, пересування по якій неможливе без спеціалізованих транспортних засобів. У зв'язку з цим ці ділянки активно використовують порушники.

Виділені урядом кошти на облаштування латвійсько-російського кордону будуть спрямовані на будівництво митної інфраструктури, встановлення прикордонних пунктів, патрулювання, а також ремонт проїзної частини. Облаштування кордону забезпечить недоторканність зовнішнього кордону ЄС, а також обмежить контрабанду і нелегальну міграцію.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 19 листопада схвалив проект указу президента Петра Порошенка про односторонню демаркацію кордону з Росією.