Латвія відкрила списки агентів КДБ

21 Грудня 2018, 14:01

Національний архів Латвії 20 грудня відкрив доступ до частини карток КДБ, загалом 10 612 карток. Про це повідомляє Delfi.

 

 

Зазначається, що документи опубліковані у відсканованому вигляді, тобто основна частина карток буде російською мовою, а текст – написаним від руки.

 

"Картотека агентури КДБ в Латвійській СРСР (всього 10 612 карток) опублікована в алфавітному порядку. У неї входять імена й активних в кінці 1980-х років агентів, і виключених. Також 1-й відділ КДБ (розвідка) вносив в цей архів загальні дані про осіб, які планували виїхати з СРСР за кордон, а також імена потенційних кандидатів для вербування в разі війни або непередбаченої ситуації". – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, є також картки статистичного обліку агентури КДБ (4 141 картка). У ній все ті ж імена, що і в алфавітній картотеці, однак вони згруповані за належністю до структурним одиницям Комітету держбезпеки. Цей архів за радянських часів використовувався для підготовки звітності.

 

"Оприлюднена і картотека "позаштатних оперативних працівників КДБ" – осіб, які на громадських засадах надавали чекістам "допомогу в контррозвідувальну діяльність на транспортних, промислових об'єктах, а також окремих закладах Міноборони". У цьому архіві знаходиться 75 карток. Позаштатним оперативникам не давали позивних, а створювали абревіатуру з перших букв імені, прізвища та по батькові", – наголошується в повідомленні.

 

Нагадаємо, 30 жовтня 2017 року Центр дослідження геноциду і опору жителів Литви почав оприлюднювати повідомлення агентів КДБ.

Позначки: