Латвія підтримала освітню реформу в Україні

29 Вересня 2017, 23:13

Кроки України щодо забезпечення передумов для вивчення державної мови в системі освіти є зрозумілими. Про це заявив міністр освіти і науки Латвії Карліс Шадурскіс під час зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, повідомляє прес-служба МЗС України.

На прикладі досвіду Латвії Шадурскіс відзначив важливість створення передумов для учнівської молоді здобути необхідні знання державної мови і не бути дискримінованими на ринку праці своєї країни.

За словами Клімкіна, Україна зацікавлена у запозиченні латвійського досвіду щодо функціонування системи освіти з використанням мов національних меншин. Глава МЗС також ознайомив Шадурскіса з основними положеннями закону України "Про освіту".

Зазначається, що під час зустрічі сторони відзначили тісну співпрацю між Україною та Латвією в освітній сфері, зокрема, на міжуніверситетському рівні. Клімкін і Шадурскіс підписали міжурядову угоду у сфері освіти, науки, молоді і спорту.

Як повідомлялося, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту".

Для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань, Міністерство закордонних справ України 28 вересня направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеційської комісії.

Раніше міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.

Тим часом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту". Крім того, парламент Угорщини одноголосно схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту, наголосивши, що він грубо порушує права угорців на Закарпатті.