Ластівчине гніздо планують передати в управління Джарти

18 Лютого 2011, 10:48

Для цього Юрченко доручила Міністерству культури автономії спільно з Республіканським комітетом з охорони культурної спадщини до 20 березня поточного року розробити і представити концепцію розвитку замку Ластівчине гніздо.

«Після того, як концепція буде затверджена, ми виступимо з пропозицією до Верховної Ради Криму про передачу об’єкта в управління Ради міністрів автономії», – заявила вона.

За її словами, «місцеві органи самоврядування неефективно і недоцільно використовують цю пам’ятку культури». «Ганьба, яка відбувається на території Ластівчиного гнізда, однозначно буде нами припинена – законними способами і методами», – підкреслила Юрченко.

За її словами, необхідно припинити безконтрольне стягування грошей за прохід у Ластівчине гніздо з жителів і гостей кримського півострова.

«Рада міністрів автономії звернеться до прокуратури з приводу ситуації, що склалася на стежці і майданчику навколо Ластівчиного гнізда для того, щоб до початку курортного сезону навести порядок на цьому об’єкті культурної спадщини», – резюмувала віце-прем’єр автономії.

Так, перед входом на територію даного об’єкта представники ТОВ «Бізон» стягують плату за прохід до пам’ятника. У 1996 році був укладений договір між Гаспринською селищною радою та ТОВ «Бізон» про спільну діяльність.

Згідно, з цим документом, учасники договору повинні були здійснювати спільну діяльність в частині ремонту, реконструкції, обладнання та ефективної експлуатації пішохідної стежки.

«За період дії договору з 1996 року по теперішній час «Бізон» жодного разу не відзвітував про результати господарсько-фінансової діяльності. А також без узгодження з Гаспринським селищною радою збільшив вартість квитків з 1 до 5 грн, а в літній період 2010 року – до 25 грн з людини”, – повідомив провідний спеціаліст-юрист селищної ради Гаспри Сергій
Степаненко.

Незважаючи на всі дії селищної ради, керівництво ТОВ «Бізон» ігнорує рішення сесій Гаспринського селищної ради і продовжує брати плату з громадян за прохід, таким чином, не виконує свої договірні зобов’язання.