Лариса Ґаладза: Потрібно бути наспороженими до будь-якої країни, яка захоче зробити тему викцинації політичною

18 Грудня 2020, 13:02

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза вважає, що не можна говорити, що у світі розвивається "вакцинний націоналізм", навпаки йдеться про спільний інтерес країн у пошуку рішень із отримання вакцин для боротьби з COVID-19. Про це Ґаладза сказала у ході онлайн дискусії Київського безпекового форуму.

 

"Коли йдеться про вакцину, тут дуже легко побачити сценарій гри з переможцями та переможеними. Маємо певну кількість вакцин, певну кількість людей, яким вона потрібна, і двоє людей не зможуть отримати одну вакцину. Отже, мені здаться, що є тенденція говорити про конкуренцію в цьому плані. І ми маємо відстежувати цю тенденцію. Міжнародна спільнота почала це робити ще в квітні, сформувавши багатосторонній підхід до того, що я не назву конкуренцією. Скоріше йдеться про спільний інтерес у пошуку рішень. Це ініціатива, яка називається "акселератор доступу для інструментів для боротьби із COVID-19". І багато країн доєдналися до цього, бо ми маємо це робити разом", – розповіла  Ґаладза.

 

Вона пояснила, що це механізм об'єднаних закупівель, який також дав змогу одразу розподілити витрати та ризики, пов'язані з розробкою методів лікування, діагростики та вакцин.

 

"Отже, на дуже ранньому етапі світ дав зрозуміти, що ми маємо це робити разом. 89 країн зможуть скористати перевагами такого механізму за разунок власних коштів і 92 країни з низьким та середнім рівнем доходів також змоуть скористатися такими перевагами, включаючи Україну", – зазначила дипломатка.

 

Вона наголосила, що ми маємо бути надзвичайно настороженими щодо будь-кого, будь-якої країни, яка вирішить зробити це політичним питанням, а це відбуватиметься. 

 

 Ґаладза додала, що говорячи про спільну роботу, йдеться не тільки про боротьбу з COVID-19, йдеться також про боротьбу у сфері психічного здоров'я, спричиненого пандемією. "Це пандемія в середині пандемії, криза в середині кризи".

 

Зазначимо, що тема онлайн дискусії Київського безпекового форуму – "Коли прийде порятунок? Коронавірус, вакцина і світ у 2020 році".

 

Нагадаємо, що Київський Безпековий Форум – головний міжнародний форум України з проблем війни і миру, української та глобальної безпеки, заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році.