Ланкійський політолог: ЄС і Шрі-Ланка мають міцні економічні відносини

22 Жовтня 2020, 13:52

Євросоюз і Шрі-Ланка мають міцні економічні відносини, а наші експортери — користь із ініціативи Євросоюзу GSP+ (Generalized Scheme of Preferences, Узагальнена система преференцій). Про це в інтерв’ю Тижню розповів ланкійський політолог, генеральний директор Інституту національних і безпекових досліджень при міністерстві оборони Шрі-Ланки Асанґа Абеяґунасекер.

 

За його словами, ЄС нині є найбільшим експортним ринком для Шрі-Ланки, на який припадає майже 30% усього експорту, тобто близько €3 млрд.

 

«Після вибухів у Великдень (серія з восьми вибухів у церквах і готелях Шрі-Ланки, що відбулася 21 квітня 2019 року, внаслідок якої загинуло 350 і поранено близько 500 осіб. — Ред.) ЄС надав значну підтримку нашій країні для розробки всеохопної політики й законодавчої бази для протидії тероризму. ЄС посприяв Шрі-Ланці у прищепленні цінностей верховенства права, стандартів прав людини та основних свобод. Ми повинні розширити свої відносини щодо морської безпеки в Індійському океані. Дискусія між ЄС і країнами Південної Азії щодо цього питання є невивченою сферою. Шрі-Ланка з її геостратегічним розташуванням в Індійському океані може відіграти важливу роль у цьому питанні», — розповів Абеяґунасекер.

 

Зокрема, зауважив політолог, її позиція може бути вагомою у програмі ЄС CRIMARIO-2 (Програма ЄС щодо критичних морських шляхів. — Ред.) у рамках обміну інформацією щодо обізнаності в морських територіях. Прагнення Шрі-Ланки підтримувати порядок в Індійському океані в межах чинного права та посилювати свої позиції на морі має сприяти кращій співпраці країни з партнерами.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»