«Таке право у нього є. Але справа про побиття Коршунової вже набуло серйозного резонансу, і малоймовірно, щоб Ландіку пішли назустріч», – стверджують у Генпрокуратурі України.
Наразі Ландік перебуває в Росії. Його екстрадиція може зайняти мінімум 40 днів.
«Є обов'язкова процедура екстрадиції. З прокуратури Луганської області ми очікуємо пакет документів, що підтверджують провину людини (за даними заступника прокурора області Анатолія Горпенюк, він відправлений ще 12 липня. – Ред.). На їх підставі в Генпрокуратуру Росії піде вже наш запит. Він є підставою для перевірки. За її результатами виноситься рішення – екстрадувати або відмовити. На виконання зазначених формальностей відводиться до 40 діб, протягом яких людина перебуває під вартою. Але цей термін може бути і продовжений. Прискорити або сповільнити процес неможливо. А наш запит до Росії ще не був направлений», – зазначає високопоставлений працівник Генпрокуратури.
В УВС Краснодарського краю повідомили, що Ландік дійсно перебуває в одному з ізоляторів, проте від коментарів ухилилися, мотивувавши вказівками керівництва.
«Справа дуже делікатна, і ще невідомо, чим закінчиться», – зазначила співробітниця прокуратури краю.
Вона відмовилася відповідати на питання, що стосується умов утримання Ландика і місцезнаходження його дружини.
Нагадаємо, 4 липня вночі депутат Луганської міськради Роман Ландік у ресторані «Баккара» в Луганську побив дівчину. Цю подію зняли камери спостереження. 20-річні дівчина отримала струс мозку та численні забої.
7 липня прокуратура Луганської області порушила щодо нього кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу Україні.
Оголошеного в розшук Романа Ландіка затримали під Краснодаром (Росія).
12 липня Роман Ландік був виключений з Партії.
Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов заявляв, що українська сторона зробить все для прискорення екстрадиції Ландіка з Росії.
Роман Ландік є сином народного депутата (фракція Партії регіонів) Володимира Ландіка.