Ламінат – особливості покриття та його структура

20 Червня 2024, 11:58

 

В облаштуванні житлових та нежитлових приміщень використовується велика кількість матеріалів та ламінат є одним з них. Це універсальне покриття для підлоги, за допомогою якого вдасться створити закінчений зовнішній вигляд об’єкта і при цьому гарантувати відповідність певному стилю. Представлені на вибір матеріали від великої кількості виробників, які відрізнятимуться виконанням, кольором та формою.

Одна з основних переваг ламінату в тому, що він здатний імітувати будь-які види натуральних покриттів з дерева або каменю. При цьому ламінат у кілька разів дешевший від таких покриттів і відрізняється багатофункціональністю. Він ідеально підійде для офісних, громадських та домашніх приміщень, залишається лише підібрати оптимальне рішення по стилю.

Структура та складові ламінату

Цей матеріал складається з трьох шарів, кожен з яких виконує своє завдання та функцію:

  1. Нижній. Використовується для стабілізації всього покриття, може виготовлятися із щільного та міцного паперу, або із пластику, створюючи єдину структуру за допомогою синтетичної смоли;
  2. Базовий. Застосовується плита ДСП або численні її аналоги;
  3. Декоративний. На поверхню наноситься малюнок, щоб імітувати відповідні покриття.

Обов’язково ламінат доповнюється захисним прошарком, який встановлюється поверх декоративного шару. Завдяки йому створюється ідеальний захист від сонячних променів, механічних пошкоджень та інших факторів впливу.

Правила вибору ламінату

Перш ніж зробити правильний вибір ламінату необхідно вивчити кілька основних параметрів та характеристик:

  • клас зносостійкості (для дому та офісу ідеально підійде клас 32, для приміщень з високою прохідністю підійде 33 клас);
  • товщина (від 8 і більше сентиментів, вказує на здатність витримати статичне та динамічне навантаження);
  • стійкість до нагрівання (якщо передбачена система теплої підлоги, тоді потрібно підібрати спеціальний ламінат та підкладку).

Якщо говорити про дизайн, то виробники найчастіше пропонують серії ламінату залежно від його виконання та зовнішнього вигляду. Найбільшою популярністю користуються покриття із імітацією натурального дерева.

Де придбати ламінат?

Великий асортимент пропозицій є у магазині Leroy Merlin Україна, де запропоновано рішення від різних відомих брендів. Є невеликий опис кожної товарної позиції та реальні фотографії, щоб визначитися із зовнішнім виконанням. У середньому ламінат прослужить від 20 до 30 років за умови дотримання рекомендацій виробника.

 

 

Позначки: