Для завершення першого огляду програми та для того, щоб програма в цілому тривала далі, Україні вкрай необхідна підтримка з боку приватних кредиторів. Про це йдеться у листі виконавчого директора МВФ Крістін Лагард до членів фінансової спільноти, передає прес-служба Фонду.
У заяві наголошується, що для завершення першого огляду програми та для того, щоб програма в цілому тривала далі, правила МВФ вимагають, серед іншого, аби вона була повністю забезпечена фінансуванням, а державний борг країни був сталим з високою ймовірністю.
«Аби досягти цього, на додаток до значної підтримки, вже наданої офіційними партнерами, критично мати фінансову підтримку з боку приватних кредиторів України», – зазначається у листі.
«В цьому контексті, МВФ вважає дуже важливим, аби в рамках боргової операції, проголошеної українською владою, було досягнуто три цілі, а саме: генерування для сектору державних фінансів 15,3 млрд доларів впродовж дії програми; досягнення до 2020 року співвідношення державного та ґарантованого державою боргу до ВВП не більше 71%; забезпечення, аби сукупна потреба бюджету у фінансуванні не перевищувала в середньому 10% ВВП у 2019-2025 роках», – заявила Лагард.
Як відомо, 11 березня МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування загальним обсягом $17,5 млрд строком на 4 роки.
Нова програма дозволить відкрити доступ до міжнародного фінансування близько $40 млрд у найближчі 4 роки.
Перший транш за новою програмою в обсязі $5 млрд Україна отримала 13 березня.
Нагадаємо, впродовж року МВФ планує виділити Україні $10 млрд.
Читайте також: Куди підуть гроші МВФ?