Лабораторії Швейцарії та Франції підтвердили отруєння Навального “Новичком”

14 Вересня 2020, 12:01

Хімічні лабораторії Франції та Швеції підтвердили отруєння російського опозиціонера Алєксєя Навального речовиною класу "Новичок". Таким чином, застосування нервово-паралітичної речовини підтвердили три незалежні лабораторії. Про це 14 вересня заявив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт, передає AP.

 

За його словами, спеціалізовані лабораторії у Франції і Швеції підтвердили наявність слідів "Новичка" у пробах Навального. До цього отруєння цією речовиною підтвердила німецька військова лабораторія.

 

Зайберт додав, що Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) також отримала зразки і вживає заходів для їх тестування у своїх лабораторіях.

 

Як повідомлялося, влада Німеччини розглядає припинення будівництва газопроводу "Північний потік-2" в якості реакції на ситуацію з отруєнням російського опозиціонера Алєксєя Навального.

 

Нагадаємо, 20 серпня Навального госпіталізували з отруєнням. Йому стало зле під час польоту з Томська до Москви. Літак екстрено сів в Омську. Лікарі Омської лікарні, де перебував  Навальний, не дозволяли вивозити його на лікування до Німеччини. Тим не менш, 22 серпня Навального доправили до Берліна.

 

2 вересня стало відомо, що спецлабораторія збройних сил Німеччини встановила: Навальний був отруєний речовиною групи "Новічок".