«В цьому році українська делегація відвідала Китай, презентувавши Національний проект «Відкритий світ», який має соціальне спрямування. У нашій країні багато компаній, які здатні втілювати подібні проекти, і ми готові до співпраці в рамках таких ініціатив», – заявила Вень Хун.
Планується, що до кінця серпня буде підписана відповідна тристороння угода між Держінвестпроектом, Ексімбанком Китаю та китайським партнером проекту.
«У нас є завдання – в цьому році розпочати пілотний проект по НП «Відкритий світ», – Він має охопити 500 шкіл і 20 тисяч учнів. Це означає, що кожен з них вже цієї осені отримає персональний «електронний вчитель», а кожна з цих шкіл буде забезпечена мобільним інтернетом. Також ми створюємо потужний веб-портал, на якому будуть розміщені мультимедійні інтерактивні уроки». За його словами, у поточному році цей проект буде випробуваний на рівні 7 класів, а у подальшому він буде розширений як на інші школи, так і на інші класи», – пояснив керівник Держінвестпроекту Владислав Каськів.
Також під час зустрічі обговорювалися перспективи співпраці щодо реалізації інших Національних проектів, які перебувають у сфері управління Держінвестпроекту. Зокрема, мова йшла про Національний проект «Теплий дім» та «Олімпійська надія – 2022».
Крім того, представники Китаю висловили готовність посприяти проведенню Держінвестпроектом роуд-шоу в Пекіні 26 жовтня.
Як повідомлялось, у травні президент Віктор Янукович доручив Держінвестпроекту до жовтня розпочати у 640 освітніх установах пілотну реалізацію національного проекту «Відкритий світ».
У січні державне підприємство «Відкритий світ», яке курирує однойменний національний проект, разом із Міносвіти заявляло, що має намір запровадити в рамках пілотного проекту інтерактивні технології навчання в 699 школах із 23 регіонів.
Нацпроект «Відкритий світ» передбачає розробку та впровадження мультимедійних уроків у школах, створення національної інформаційно-комунікаційної мережі на основі технології 4G. В межах нацпроекту «Відкритий світ» Каськів пропонує, щоб батьки 1,5-2 млн школярів придбати нетбуки вартістю до 2 тис грн за кредитною схемою.
За даними Держінвестицій, минулого року на його діяльність з держбюджету було направлено 1,048 млрд грн, з них освоєно 391 млн. грн.
Нагадаємо, минулого року голова Держнацпроекту Владислав Каськів Каськів заявив, що планує залучити у 2012 році $10 млрд інвестицій, але вже у травні пожалівся, що його відомство погано фінансують з держбюджету.
Читайте також Національні проекти України: здебільшого зловживання, прикриті порожніми обіцянками