Податкові вимоги – це остання сутичка між Китаєм та дисидентом Ай Вейвеєм, який неодноразово використовував свою відомість, щоб привернути увагу на відсутність громадянських та політичних прав в країні.
Як повідомляє The Telegraph, з червня адвокати Ай Вейвея ведуть боротьбу з податковими органами, які звинувачують дисидента у несплаті податків. Через це був навіть виданий ордер на його арешт. Тоді Ай Вейвей провів 81 день у в’язниці. Зараз Ай Вейвей заявляє, що з того часу йому заборонили говорити зі своїм бухгалтером та дизайнером, яких теж було заарештовано.
«Ми втрьох всі були таємно затримані, і до сьогоднішнього дня нам не дозволено бачити один одного. Один з них мало не помер після того, як він переніс серцевий напад через дуже, дуже суворе покарання, яке йому дали», – зазначає Ай Вейвей.
Тепер же, після того як Ай Вейвея було звільнено з-під варти, влада посилила тиск на дисидента.
«Вони дали мені письмове повідомлення. Без будь-яких пояснень. Ми запитали звідки взялася ця цифра, вони не можуть надати чітку відповідь», – зазначив коментуючи нову справу Ай Вейвей.
«У попередженні йдеться, що я маю 15 днів, щоб виплатити суму. Якщо ви не платите, вони можуть кинути вас до в’язниці на строк до семи років», – заявив Ай Вейвей, повідомляє Le Figaro. Він назвав цей податок «несправедливим», зазначаючи, що його намагаються змусити замовкнути.
Ай Вейвея звинувачують в тому, що він був відповідальною особою в компанії Fake Ltd., яка заборгувала державі таку суму грошей. Разом з тим, сам дисидент заперечує офіційну причетність до компанії.
Ай Вейвей також заявив, що він не платитиме по рахунку, оскільки це не його рахунок, та він не бачив оригінальних книг обліку, з яких було взято ці дані.
«І навіть якщо б це був мій рахунок, це не виправдовує моє таємне затримання. Це просто показує, як вони намагаються змусити замовчати опозицію» – заявив він.
Нагадаємо, Ай Вейвея було названо найвпливовішою фігурою в світі мистецтва за результатами щорічного опитування за версією журналу Art Review.